Skip to main content

Kompleksowy import z Chin

Import towarów z Chin bez formalności po Twojej stronie

Z nami możesz być pewien, że każda formalność to drobnostka – nasz zespół składa się ze specjalistów ds. importu, tłumaczy, agentów celnych, handlowców znających oba rynki, specjalistów od wymogów formalnych i spedytorów, dysponujemy więc niezbędnymi kompetencjami, by Twój towar został skutecznie wprowadzony do obrotu, a marka i finanse Twojej firmy nieustannie rosły. Zajmujemy się obydwoma rynkami na co dzień – posiadamy współpracujące ze sobą zespoły w biurach w Polsce i Chinach (Yiwu).

Primot zrealizuje za Ciebie kompleksowo (tj.w sposób wszechstronny i kompletny pod każdym względem) import towarów z Chin. W imieniu naszych Klientów dopełniamy wszelkich formalności: od sprawnego wyszukania rzetelnego dostawcy, przez wsparcie w analizie kontraktu i negocjacjach jego zapisów, po przeprowadzenie procedury importowej z odprawą celną, realizacją wszystkich niezbędnych opłat celno-skarbowych i dostarczenie towaru do klienta.

Co wyróżnia Primot i dlaczego warto właśnie nam powierzyć kompleksowy import z Chin?

W myśl europejskich oraz polskich przepisów to my jesteśmy podmiotem importującym towary z Chin i na nas spoczywa obowiązek dopełnienia wszystkich formalności związanych z wprowadzeniem towaru na rynek. Nie musisz znać się na imporcie. Oznacza to, że dla Ciebie – naszego Klienta – wystawiamy polską fakturę VAT, dzięki czemu nie musisz się martwić o rozliczenia z pozaunijnym dostawcą. Nie potrzebujesz numeru EORI (unijnego numeru służącego do kontaktu ze służbami celnymi w całej Unii Europejskiej), ponieważ wszystkie formalności celno-prawne realizujemy za Ciebie.

Dzięki rozbudowanej sieci spedytorów oferujemy różne opcje transportu – drogą morską, lotniczą, kolejową czy drogową. Spełnimy każde oczekiwania transportowe.

Dodatkowo jako nasz Klient możesz korzystać z:

  • realnej wiedzy formalnej i sprawności urzędniczej – otrzymasz nie tylko wykaz niezbędnych certyfikatów, atestów, ale ponadto w krótkim czasie staniesz się ich posiadaczem bez zaangażowania z Twojej strony,
  • umiejętności konsolidowania zamówień, co da Ci realne korzyści finansowe,
  • wieloletniej znajomości rynku i współpracy tylko z najlepszymi podwykonawcami,
  • rzetelnie wybranej bazy producentów poszukiwanych przez Ciebie towarów,
  • rozbudowanej sieci magazynów w Polsce i Chinach,
  • umów współpracy ze sprawdzonymi armatorami,
  • eksperckich opinii opartych na doświadczeniu chińskiego rynku.

Poznaj etapy jedynej w swoim rodzaju, szytej na Twoją miarę kompleksowej usługi importu towarów:

Analiza rynku

ANALIZA RYNKU

Nasi specjaliści dostarczą wykaz cen produktów w zależności od konkretnych progów ilościowych, wolumeny minimalnych ilości zamówienia (MOQ), informacje dotyczące szacowanego czasu produkcji i możliwości personalizacji oferty; otrzymasz również szczegółowe wyliczenia stawek celnych oraz kosztów transportu.

Analiza prawna

ANALIZA PRAWNA 

Poza ekspercką analizą ryzyka i zagrożeń dotyczących produktu i dostawcy otrzymasz: wykaz certyfikatów i atestów niezbędnych do sprowadzenia towaru na polski rynek, listę niezbędnych badań laboratoryjnych do wykonania, a także nieustanne wsparcie naszego eksperta pod kątem analizy dokumentacji chińskiej, analizy stawek celnych i innych kosztów, na które powinieneś być przygotowany.

import

IMPORT

Zorganizujemy go od A do Z; pracujemy na rzetelnie wybranej bazie producentów i rozbudowanej sieci magazynów w Polsce i Chinach, by wybrany przez Ciebie towar spełniał wszystkie Twoje wymagania jakościowe i pojawił się pod wskazanym przez Ciebie adresem najtaniej i najszybciej, jak to możliwe.

logistyka

TRANSPORT

Primot ma podpisane umowy z chińskimi spedytorami po bardzo atrakcyjnych stawkach, co daje gwarancję ZAWSZE niższej ceny dla naszego Klienta (eliminujemy pośrednie marże) i szeroki wybór drogi transportu (morska, lotnicza, drogowa czy kolejowa).

Odprawa celna

ODPRAWA CELNA 

Oferujemy Ci satysfakcjonującą usługę w dużo niższej cenie niż ta narzucona przez spedytorów; przygotujemy za Ciebie faktury handlowe z odpowiedniej jakości tłumaczeniem (commercial invoice), detaliczne zestawienie zawartości przesyłki (packing list), dokument potwierdzający przyjęcie na statek (bill of lading), szereg deklaracji potwierdzających zgodność towarów z wymogami UE, atesty, badania i zezwolenia.

door-to-door-dostawa

DOSTAWA TOWARU POD DRZWI / ODBIÓR OSOBISTY PRZEZ KLIENTA

Odprawiony towar transportujemy do naszego magazynu w Polsce, a następnie – w zależności od życzenia Klienta – dostarczamy pod wskazany adres, zawsze sprawnie i na czas, lub umożliwiamy jego odbiór osobisty.

Jak wygląda współpraca z Primot krok po kroku?

Czy warto zacząć import z Chin?

Procedury importowe, niezależnie od kraju, nie zachęcają. Mają wiele etapów, są skomplikowane i narażone na zmienność ceny oraz warunków ekonomicznych. Generują szereg kosztów i formalności, które przedsiębiorcy w Polsce mogą kojarzyć się z torem przeszkód w języku obcym. Właśnie dlatego stworzyliśmy usługę kompleksowej obsługi importu na zlecenie z Chin. Zajmiemy się weryfikacją kontrahenta i jego fabryki w Chinach, zadbamy o zapisy kontraktu i negocjacje handlowe (także w języku chińskim). Jest to możliwe dzięki temu, że posiadamy biura i magazyny, a także pracowników w obydwu krajach.

Przeprowadzimy kontrolę jakości produktów i zorganizujemy spedycję oraz transport zamówionego towaru, dbając o dokumenty importowe oraz wszelkie inne formalności celno-prawne. Możesz być pewien, że dostarczymy towar prosto pod Twoje drzwi w najkorzystniejszej cenowo ofercie.

Ze względu na rekordowo wysokie ceny biletów i konieczność odbycia długiej kwarantanny zawiesiliśmy usługę organizacji wyjazdów biznesowych do Chin. Niezależnie od tego, nawet w sytuacji zaostrzonej polityki chińskiej związanej z pandemią (zero-covid), nasz zespół na miejscu, w Chinach, umożliwia przeprowadzenie z sukcesem wszelkich formalności, by Twoja firma nadal działała efektywnie, zaopatrzona w zamówiony towar.

Zapraszamy do kontaktu

Nasz doradca odpowie na Twoje pytania.

KONTAKT