Skip to main content

Targi w Kantonie

Już niebawem, bo 15 kwietnia rozpoczną się największe i najstarsze targi w Chinach, czyli Canton Fair. Jest to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń dla importerów z Chin. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, gdyż odbywa się znowu w formie stacjonarnej, w przeciwieństwie do poprzednich edycji odbywających się online ze względu na obostrzenia covidowe.

Źródło: globaltimes.cn, Chi Jingyi/GT

Co to jest Canton Fair?

Targi Kantońskie, czyli China Import and Export Fair, w skrócie Canton Fair organizowane są nieprzerwanie od 1957 roku, przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego. Odbywają się dwa razy do roku, na wiosnę i na jesień. Przy czym wystawy są podzielone na 3 fazy, każda z nich trwa kilka dni i skupia się na innego rodzaju kategoriach tematycznych.

W tym roku targi będą się odbywały według następującego harmonogramu:

Edycja wiosenna: 15-19.04.2023; 23-27.04.2023; 01-05.05.2023

Edycja jesienna: 15-19.10.2023; 23-27.10.2023; 31.10-04.11.2023

Źródło: businessinsider.com, Theodore Kaye/Getty Images

Targi online

Oprócz tego, że targi będą odbywały się stacjonarnie, do dyspozycji będzie także platforma online, na której będą odbywały się targi wirtualne. Targi w wersji cyfrowej potrwają od 16 marca do 15 września, a w tym czasie użytkownicy mają zapewniony dostęp do platformy internetowej, na której mogą przeglądać katalog producentów, komunikować się z nimi oraz oglądać relacje na żywo z targów w Kantonie.

Canton Fair 2023 WIOSNA

Wiosenna edycja ma 3 fazy.

Faza I (15-19.04) urządzenia elektryczne, narzędzia i materiały budowlane, urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia energii odnawialnej

Faza II (23-27.04) wyposażenia i dekoracje wnętrz, inne dobra konsumpcyjne, prezenty

Faza III (1-5.05) tekstylia, odzież, buty, artykuły spożywcze, urządzenia i produkty medyczne

Canton Fair 2023 JESIEŃ

Faza I  (15-19.10) elektronika, narzędzia, artykuły oświetleniowe

Faza II (23-27.10) dobra konsumpcyjne, artykuły dekoracyjne, zabawki, prezenty

Faza III  (31.10-4.11) tekstylia, obuwie, produkty i urządzenia medyczne

Wyjazd na targi w Chinach — o czym pamiętać?

Planując wyjazd na targi do Chin, należy pamiętać, że najpierw trzeba uzyskać odpowiednią wizę. Rejestracji na targi należy dokonać online na oficjalnej stronie targów. Następnie otrzymamy potwierdzenie i specjalne zaproszenie do udziału w targach.  Obecnie w Chinach odchodzi się od obostrzeń w związku z pandemią Covid i większość restrykcji zostało zniesionych. Wystarczy dysponować ujemnym wynikiem testu PCR, nie ma obowiązku odbycia kwarantanny.

Wyjazd na targi z PRIMOT

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wyjazdem na targi do Chin, serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową do zapoznania się z naszą ofertą wyjazdów biznesowych. Oferujemy nie tylko wyjazdy grupowe, lecz także wyjazdy indywidualne. Każdy wyjazd jest w pełni dostosowany do Państwa potrzeb biznesowych i kompleksowo przez nas zorganizowany.