Skip to main content

Guangdong to chińska prowincja, która jest liderem w produkcji i eksporcie. Znajdują się tam takie miasta jak Kanton, Shenzhen, Shantou, Zhongshan i Foshan, które specjalizują się w różnym asortymencie. Jeśli chcesz importować produkty z Chin, Guangdong jest dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań. Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednie miasto dla Twoich potrzeb.

Korzyści z bezpośredniej współpracy z chińskimi firmami produkcyjnymi

Przy zakupie towarów hurtowych bezpośrednia współpraca z chińskim producentem może być opłacalna i bardzo korzystna. Stosując takie podejście, można:

  • wyeliminować kosztownych pośredników, którzy często dodają własne koszty do produktu końcowego;
  • mieć dostęp do specjalistycznej wiedzy i cennej wiedzy technicznej;
  • tworzyć lepsze produkty po bardziej konkurencyjnych cenach, co pozwoli wyprzedzić konkurencję;
  • mieć kontrolę nad procesem produkcyjnym, a dzięki temu zapewnić najwyższą jakość i najlepsze rezultaty dla swojego biznesu;
  • wyeliminować niektóre komplikacje związane ze znalezieniem niezawodnych dostawców wysokiej jakości.

Co jest produkowane w prowincji Guangdong?

W Guangdong znajdują się kluczowe lokalizacje produkcyjne, które specjalizują się w różnych produktach.

Kanton

Kanton jest stolicą prowincji Guangdong i trzecim co do wielkości miastem Chin. Jest to miasto przemysłowe, które specjalizuje się w wyposażaniu hoteli, produkcji oraz dostawie sprzętu. Obejmie to elektronikę, sprzęt kuchenny, środki czyszczące, akcesoria dekoracyjne, porcelanę, wyposażenie pokoju, naczynia i szkło, wyposażenie restauracji, sprzęt gospodarstwa domowego, sztućce, ręczniki, pościel itp. Kanton jest również znany z China Import and Export Fair lub Canton Fair, które odbywają się co roku wiosną i jesienią od 1957 roku.

Shenzhen

Shenzhen, położone niedaleko Hongkongu, jest chińskim centrum elektroniki i najnowocześniejszych technologii. Jest to jedno z najbardziej dynamicznych miast na świecie, znane z produkcji wysokiej jakości produktów elektronicznych w niskich cenach. Region specjalizuje się w szerokim zakresie produktów elektronicznych, w tym dronach, telefonach komórkowych, klimatyzatorach, telewizorach, sprzęcie AGD, diodach LED, aparatach fotograficznych i wielu innych.

Dongguan

Dongguan, położone w regionie Delty Rzeki Perłowej, jest jednym z najważniejszych centrów przemysłowych w Chinach. Miasto posiada najwięcej fabryk w Chinach. Znane jest z produkcji sprzętu elektronicznego i elektrycznego, a także zabawek i formowanych tworzyw sztucznych. Dongguan ma rozwinięty przemysł produkcyjny, a produkty sprzedawane są na całym świecie.

Foshan

Foshan jest trzecim co do wielkości regionem przemysłowym w prowincji Guangdong, po Guangzhou i Shenzhen. To czołowy obszar produkcji mebli w Chinach, z wieloma fabrykami specjalizującymi się w produkcji mebli i maszyn, które są rozproszone po całym regionie. W samym Foshan znajduje się Shunde, największy na świecie hurtowy rynek mebli, który stanowi największe centrum dystrybucji mebli na świecie. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych miejsc do pozyskiwania mebli z Foshan, takie jak Międzynarodowe Miasto Mebli Tuanyi, Hurtownia Mebli Sun-link, Międzynarodowe Centrum Wystawowe Lecong oraz Centrum Meblowe Louvre.

Zhongshan

To zróżnicowane przemysłowo miasto położone na południu strefy ekonomicznej Delty Rzeki Perłowej jest kolejnym ośrodkiem produkcji diod LED i produktów oświetleniowych. Guzhen, niewielki obszar w mieście Zhongshan, znany jest jako chińska stolica oświetlenia. Istnieje tam kilka fabryk lamp i salonów oferujących szeroką gamę produktów oświetleniowych. Dongfeng jest znany z produkcji elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego, a Xiaolan specjalizuje się w produkcji akustyki elektronicznej.

Chaozhou

Chaozhou to najbardziej wysunięty na wschód region prowincji Guangdong, położony na północ od miasta Shantou i delty rzeki Han przepływającej przez miasto. Region jest popularny głównie ze względu na produkcję wyrobów sanitarnych i ceramicznych.

Zhuhai

Zhuhai to miasto położone na południowo-wschodnim krańcu delty Rzeki Perłowej i środkowym wybrzeżu południowego Guangdong. Przemysł w Zhuhai koncentruje się głównie na maszynach precyzyjnych, biotechnologii, farmacji i przemyśle petrochemicznym.

Zhanjiang

To miasto portowe ma zróżnicowaną bazę przemysłową, która obejmuje stocznię, przemysł samochodowy, rafinerie cukru, wysokiej jakości zakłady papiernicze i małe firmy produkujące sprzęt elektryczny gospodarstwa domowego.

Shaoguan

Shaoguan to najbardziej wysunięte na północ miasto prowincji Guangdong. Miasto jest największym producentem żelaza i stali w tym regionie. W mieście znajduje się także chiński przemysł stalowy – Guangdong Shaoguan Iron and Steel.

Yunfu

Yunfu to miasto położone w zachodniej części Guangdong. Jest dobrze znane ze swoich zasobów mineralnych i posiada ponad 250 certyfikowanych kopalń rozsianych po całym mieście. Yunfu jest popularne w produkcji i eksporcie wyrobów kwarcowych, granitowych, marmurowych i pirytowych.

Jiangmen

Jiangmen to drugie co do wielkości miasto portowe w Guangdong. Sektor produkcyjny odgrywa znaczącą rolę w gospodarce miasta. Główne gałęzie przemysłu w mieście obejmują wyroby sanitarne, akcesoria łazienkowe, materiały opakowaniowe, przemysł stoczniowy, maszyny, elektronikę i sprzęt gospodarstwa domowego. Niektóre największe marki posiadają fabryki w tym mieście. Są to Hyundai, Mitsubishi Heavy Industries, Panasonic, Tesco, ABB Group, BP, Veolia i Asia Pacific Resources International Holdings.

Huizhou

Huizhou położone jest w środkowo-wschodnim regionie prowincji Guangdong. Miasto ma gospodarkę zorientowaną na eksport i jest w dużej mierze uzależnione od przemysłu wytwórczego. Przemysł w mieście wspiera głównie elektronikę, petrochemię i przemysł motoryzacyjny. Miasto produkuje około jednej szóstej telefonów komórkowych w Chinach i 1/8 telefonów komórkowych na świecie. Huizhou jest także czołowym producentem gitar, ponieważ wytwarza około 25% światowej produkcji.